אודות

מיזם 'זוכרים ביחד':

'זוכרים ביחד' הוא פרויקט הנצחה וירטואלי המאגד בתוכו אלפי סיפורי זיכרון ומורשת אישיים של חללי מערכות ישראל. המיזם משמש במה עבור המשפחות השכולות, החברים לנשק, וכן לכל גוף המעוניין בכך, כדוגמת בתי ספר, תנועות נוער וחברות במשק, לקיים מפגשים וירטואליים לזכר הנופלים ולהזמין בני משפחה, חברים ואת הציבור הרחב לשיח אינטימי וקרוב להנצחת הנופלים.

'זוכרים ביחד' מאפשר לכל ישראלי לספר את סיפור הזיכרון שלו – הסיפור של כולנו.

יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תמי שלח

יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל הוקם בשנת 1991, והוא הארגון היציג הבלעדי הפועל לרווחת האלמנות והיתומים אשר בני זוגן או אביהם נהרג מאז מלחמת השחרור ועד היום.

הארגון מקיים מפעלים ופעילויות רבות לאורך השנה שמטרתן חיזוק והעצמתן של המשפחות השכולות, תוך מתן תמיכה רגשית או כל תמיכה נחוצה אחרת, והעברת מסר חד וברור שהן אינן לבד וכי אנו, כמו גם החברה הישראלית כולה, זוכרים ומוקירים את המחיר הבלתי נתפס שהן משלמות.

ארגון יד לבנים

ארגון ילבנים הינו הארגון היציג להנצחת חללי מערכות ישראל, להנחלת מורשתם, לרווחת המשפחות השכולות ולייצוגן בפני גורמי ממשל. הארגון פועל לקידום מחקרים בנושא השכול ולשינויים חוקתיים.

הארגון נוסד בשנת 1949 , בעידודו של דוד בן גוריון, והוא משמש בית לכל בני משפחת הנופלים, שאיבדו את יקיריהם (23,816 נופלים). הוא כולל, הורים ואחים שכולים ואת מגזרי: הדרוזים, הצ'רקסים והבדואים.

תפקידו המרכזי הוא לתמוך במשפחות מרגע התרחשות האסון ולכל אורך חייהן, לצד הנחלת מורשת הבנים והבנות וחינוך הדורות הבאים, המהווה את אחד מערכי הליבה של החברה הישראלית.  

 מרבית הארגון מושתת על מתנדבים (כ-1,000) ומפעיל 65 סניפים ומחוזות ברחבי הארץ, והוא מונה כ-13,000 חברים. הארגון פועל כיישות דמוקרטית לכל דבר ומוסדותיו נבחרים על ידי חבריו בבחירות המתקיימות אחת לארבע שנים.

משרד הביטחון, אגף משפחות והנצחה

משרד הביטחון, אגף משפחות והנצחה: הוא הגוף הממלכתי והערכי במדינת ישראל האחראי להנצחת חללי מערכות ישראל ולרווחת המשפחות השכולות, ולמורשת הביטחונית לדורותיה.

אגף משפחות הנצחה ומורשת חרט על דגלו להביא לידי ביטוי את הכבוד וההכרה שרוחשת מדינת ישראל לנופלים, ולהעניק למשפחות השכולות שירות איכותי, רגיש ומופתי ב"עין רואה, אוזן שומעת ולב מבין".

בחסות כוחות הבטחון

תודות לחברת Zoom ולחברת NaoTech